26 Kasım 2022

İşyerimi Nasıl Tanıtabilirim-2

Bir işyeri açtınız. İster restaurant olsun ister cafe veya bar gibi mekanlar olsun, tüm özellikleri, tasarımı, renkleri ve hatta müşterilerinize sunacağınız müzikleriniz bile hazır. Menüleriniz ve ekibinizle müşteri karşılamaya hazırsınız.

Şimdi sıra geldi işyerinizi tanıtmaya. Elbette tanıtım için kullanabileceğiniz bir çok klasik reklam yöntemleri var ve bunları zaman zaman kullanmışta olabilirsiniz.

İşletmeniz ne kadar küçük olursa olsun artık tanıtım ve reklam çalışmaları yaparken interneti yok sayamazsınız. Tüm reklam ve tanıtım faaliyetleri internette devam ederken siz bunların dışında kalamazsınız kalmamalısınız.

Daha önceki yazıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle Google haritalar ile başlayın. Devamında ise firmanız için hazırlanmış bir siteye sahip olmalısınız.

Tüm bunların yanında ise sosyal medyada mutlaka bulunmanız gerekecek. Sadece sosyal medya hesabı açarak , birkaç fotoğraf paylaşarak bunu başaramazsınız. Farklı yazılar ve resimler gibi paylaşımlarınızı periyodik olarak devamlı tekrarlamalısınız. Tabi ki bu paylaşımları görüp tekrar paylaşacak , yorum ve değerlendirme yapacak bir kitleye de seslenmeniz gerekecek. Bunun için de SPONSORLU REKLAM kullanabilirsiniz.

Sadece size özel kullanabileceğiniz özelliğiniz , size özel bir tarifiniz, bir sloganınız veya bir hikayeniz varsa onu mutlaka öne çıkararak müşterilerinizle paylaşmalısınız. Bunu hem sosyal medyada hem de klasik reklam yöntemleri ile yapabilirsiniz.

İşyeriniz ile ilgili video paylaşmaya dikkat edin. Google’da sizi birkaç kes listeleyecek olanların başında video paylaşımları gelir.

Tüm bu hizmetlere bizi arayarak ulaşabilirsiniz…