26 Kasım 2022

İşyerinizi Açtınız !

Restoranınızı Açtınız Peki Şimdi ? Ülkemizde ve tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi şartlarında siz de bir restoran veya bir işletme kurdunuz. Binbir zorlukla bu piyasa koşullarında zor bir işin daha da zor olan kısmını atlatmış oldunuz. Peki nasıl tanıtım yapacaksınız ? Akla ilk gelen SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI var değil mi ? Fakat bu süreç te aslında zannettiğiniz kadar kolay değil, ve olmadığını ancak başladığınızda anlıyorsunuz.

Sosyal medyada ses getirebilecek bir tanıtım için mutlaka bu işte uzman bir firmadan destek almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa eş dost veya akrabaların yönlendirmesi ile bu işin sonuç getirmeyeceğini zor yoldan öğrenmiş olursunuz ki bu zaten değerli ve az bulduğunuz zamanınızın önemli bir kısmını da alıp götürecektir.

İlk yapmanız gereken aslında yemek sipariş firmaları ile anlaşma yapmak değil, kendi firmanızın tanıtımı için bir web sitesi edinmek olmalıdır. Yine bunu yaparken de bu işte uzman bir firmadan destek almalısınız.

Sosyal medyada tanıtımlarınız daha çok nokta atışı olmaktadır. Web siteleri daha fazla paylaşım yapabileceğiniz ve hatta kendinizi ve firmanızı daha iyi anlatabileceğiniz bir mecradır.

Tabi ki tüm bunların gelip dayandığı yer ; bütçe ayırmanız gerektiğidir. Yine ayırdığınız değerli bütçenizin heba olmaması için mutlaka konu ile ilgili uzman kişiler…

Hayırlı Uğurlu Olsun…